Yarınlara Umut Ol...

MAKSEM ’den, Prof. Dr. Mehmet Okuyan konferansı etkinliği…

Anasayfa / Etkinliklerimiz / MAKSEM ’den, Prof. Dr. Mehmet Okuyan konferansı etkinliği…

MAKSEM ’den, Prof. Dr. Mehmet Okuyan konferansı etkinliği…

Prof. Dr. Mehmet Okuyan tarafından ‘’ Kur’an ve Hayat ’’konulu konferans Kayseri Maksem’de yoğun ilgi ile karşılandı.

Prof. Dr. Mehmet Okuyan; MAKSEM Derneğinin düzenlediği “Kur’an ve Hayat” konulu konferans verdi. Prof. Dr. Mehmet Okuyan, MAKSEM Konferans salonunda yoğun ilgi ile karşılandı. Konferansa toplumun farklı kesimlerinden aydın ve önde gelenler iştirak ettiler.

Programda MAKSEM Dernek Genel Koordinatörü Mustafa ÖZBEK, derneğin genel tanıtımını ve kuruluş gayelerinden bahsederek MAKSEM’in ne anlama geldiğinden bahsederek dernek misyonunu anlatan bir konuşma yaptı. “ Her Canlıya Su İle Hayat Verdik ” İlahi buyruğunca ; Her insanı önemseyip hiç kimseyi ötekileştirmeden, MAKSEM olarak her insanın yüreğine dokunmaya çalışmak misyonunu kendimize kılavuz edindik mesajını verdi.

Toplumun farklı kitlelerine faydalı olma gayesi ile yola çıkan MAKSEM’in düzenlediği programda Dernek Kurucu Başkanı Av. Tahir KESKİNKILIÇ’ta bir konuşma gerçekleştirdi. KESKİNKILIÇ MAKSEM’in kuruluş gayesi, hedefleri ve derneğin gelecek vizyonundan bahsetti ve benzer programların MAKSEM tarafından yürütüleceği bilgisini vererek katılımcılara ve Prof.Dr Mehmet OKUYAN’a katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“KUR’AN ve HAYAT ”
Açılış konuşmalarının ardından ‘’Kur’an ve Hayat’’ isimli konferansa başlayan Prof. Dr. Mehmet Okuyan, önemli mesajlar verdi. Müslümanların en büyük probleminin Kur’an’ı din konusunda temel referans kaynak olarak konumlandırmamak olduğunun altını çizen Okuyan: “Birbirini tekrar eden yanlışlar ‘çoğunluk’ maskesi altında asırlardır sürüp gidiyor. Bir sözün doğruluğunun ölçüsü o sözün geçmişten beri gelmesi ve çoğunlukça kabullenilmiş olması olamaz. Eğer din konusunda bir söz söylenecekse bu Kur’an’dan olmak zorundadır, Kur’an’a dayanmak zorundadır” dedi.

Bir müslümanın her gün sabah ve akşam ‘’Kur’an benim neyim olur ?’’ sorusunu kendisine sorması gerektiğinin ve buna cevap verici nitelikte bir hayat sürdürmesinin ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Yine Kur’an-ı Kerimin anlaşılarak okunmasının öneminden bahseden Mehmet Okuyan, Kur’an-ı Kerimin mutlaka tüm müslümanlar tarafından aynı şekilde anlaşılarak ve sürekli okunması gerektiğinden bahsetti. Prof. Dr. Okuyan, Yunus Suresinin 15.16. ve 17’nci surelerinin tefsirini yaparak katılımcılara önemli mesajlar verdi.

Düzenlenen programda yoğun ilgiyle karşılaşan Mehmet Okuyan, yoğun ilgi gösteren vahiy dostu katılımcılara ve MAKSEM Yönetimine gönülden teşekkür etti.

Yüksek ilgi ve katılım ile gerçekleştirilen program sonunda katılıcılara MAKSEM tarafından Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın kitabı hediye edildi.

Kasım 2019 - KAYSERİİLETİŞİM BİLGİLERİ