Yarınlara Umut Ol...

Bakşanın Mesajı

Anasayfa / Bakşanın Mesajı
Sevgili gönül dostlarımız,

MAKSEM, medeniyet, ahlak, kültür, sanat ve eğitim merkezi olarak; toplumun özlenen yapısına ulaşmasına katkıda bulunmak derneğimizin temel gayelerindendir.

Çıkmış olduğumuz bu yolda; hayatın anlamını sorgulayan, nereden geldik, nereye gidiyoruz; bir insan olarak bu hayatta var olma sebebimizin ne olduğunu sorgulayan bireylerin oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Doğrusu ahlaklı olan, güzel olan, dürüst olan her şey için mücadele edilmesi ve gayret edilmesi gereği çok açıktır.

Fert hayatıyla başlayan boşluk duygusu, aile hayatına sirayet eder ve tedavi edilmez ise toplumsal bir manevi hastalık haline dönüşmektedir. Bugün ki toplumumuzun içinde bulunduğu manevi rahatsızlığın temel nedeni ise bir boşluk halidir. MAKSEM olarak, topluma sirayet eden bu maneviyatsızlık halinin giderilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Bireysel gayret ve çabalarımızın, kurumsallaştırılarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için büyük bir titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çıkmış olduğumuz bu yolda herhangi bir beşeri ideolojiye entegre olmak, bağlı kalmak gibi bir niyetimiz de bulunmamaktadır.

Sorgulayan, araştıran; araştırdıkça doğruyu bulan bir müslüman profilinin, medeniyetin ve insanlığın kurtuluşunun reçetesi olacağı kanaatindeyiz.

Temel gayemiz, başta yüce kitabımıza ve insanlığa hizmet etme noktasında, kalbe dokunur işler yapmak olacaktır.

Çalışmalarımızın ve kurumsal duruşumuzun devamı için yüksek heyecan ve büyük bir titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sevgi ve Saygılarımla
Av.Tahir KESKİNKILIÇ
MAKSEM Yönetim Kurulu Başkanı

İLETİŞİM BİLGİLERİ